2021-11-29 10:46:15

Procedura likwidacji i wyrejestrowania stowarzyszenia z KRS

Procedura likwidacji i wyrejestrowania stowarzyszenia z KRS.

10 grudnia 2021 r. godz. 10:00 - 13:00.

Szkolenie skierowane do:

przedstawicieli organizacji pozarządowych w szczególności zarządu, kadry kierowniczej i pracowników organizacji pozarządowych w tym lokalnych grup działania.

Celem szkolenia:

jest przekazanie praktycznej wiedzy związanej z procedurą likwidacji NGO tj. otwarcie i wykreślenie organizacji z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Szkolenie przygotuje przedstawicieli ngo do przeprowadzenia likwidacji stowarzyszenia, fundacji, których dalsze istnienie straciło sens m.in. ze względu na zrealizowanie celów czy brak aktywności członków.

Uczestnicy zdobędą konieczną wiedzę w zakresie likwidacji stowarzyszeń, zapoznają się z całym procesem likwidacyjnym, przećwiczą pełną ścieżkę likwidacji ngo.

- Walne zebranie rozwiązujące  – procedura, dokumenty,

- Wniosek o otwarcie likwidacji,

- Obowiązki likwidatora,

- Zakończenie likwidacji.

Prowadząca:

Ewa Skuza - posiadająca ponad dziesięcioletni staż pracy w lokalnej grupie działania jako specjalista do spraw zarządzania projektami. Likwidatorka kilku stowarzyszeń oraz fundacji. Była wieloletnia wiceprezeska stowarzyszenia "Rodzice dzieciom", obecnie członkini Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Doradza i pomaga wielu organizacjom w zakresie ich likwidacji.

200 zł/osobę.

500 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.

100 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 7 grudnia 2021 r.

Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 600141648 lub e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl

Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Instrukcję korzystania z programu Teams podczas szkolenia znajdą Państwo w pliku załączonym do informacji na dole strony.