2022-06-07 09:31:46

Badania ankietowe w ewaluacji i tworzeniu strategii projektowanie, prowadzenie i analiza danych

Badania ankietowe w ewaluacji i tworzeniu strategii – projektowanie, prowadzenie i analiza danych.

4 lipca 2022 r. godz. 9:00 - 12:00.

Szkolenie skierowane do:

Osób, które nie posiadają profesjonalnego przygotowania do prowadzenia badań ankietowych. Będzie ono szczególnie przydatne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i firm, które chcą pozyskiwać informacje za pomocą ankiet.

Cel szkolenia:

Doskonalenie kompetencji w zakresie prowadzenia badań ankietowych. Uczestnicy dowiedzą się z jakich etapów powinien składać się proces badawczy oraz jak uniknąć błędów na każdym z tym etapów. Zarekomendowane zostaną proste i tanie rozwiązania, które pozwalają na poprawne realizowanie ankiet przez osoby nie będące profesjonalistami w tym zakresie. Omówione zostaną także potencjalne zastosowania informacji gromadzonych za pomocą ankiet, w tym do tworzenia dokumentów strategicznych.

- Po co prowadzić badania ankietowe? Kiedy stosować, a kiedy nie stosować ankiet?

- Badania ankietowe jako proces – kolejne kroki w ich projektowaniu i realizacji.

- Zasady tworzenia pytań ankietowych – jak uniknąć najczęściej spotykanych błędów?

- Dobór próby – kogo badać i jak wiele ankiet gromadzić?

- Docieranie do respondentów – jak to robić by badania ankietowe miały sens?

- Analiza danych – jakie narzędzia stosować by w prosty sposób podsumować wyniki ankiet?

- Prezentowanie wyników ankiet – jak uwzględniać je w raportach i dokumentach strategicznych by nie popełniać błędów?

Prowadzący:

dr Konrad Stępnik i Adam Dąbrowski – socjologowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkowie Zarządu Fundacji Socjometr, która wspiera organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i przedsiębiorców w prowadzeniu badań i analiz społecznych. Specjalizują się w socjologii obszarów wiejskich oraz badaniach społecznych. Moderatorzy warsztatów partycypacyjnych, prowadzący dziesiątek seminariów i szkoleń. Autorzy i realizatorzy licznych projektów badawczych, w tym ewaluacji Lokalnych Strategii Rozwoju.

100 zł/osobę

Dla LGD zrzeszonej w regionalnej sieci zarejestrowanej w KRS lub LGD, która wykupiła usługę wsparcia z Polskiej Sieci LGD rabat wynosi 25%.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 28 czerwca 2022 r.

Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 41/30 74 938 lub e-mail: m.biesiada@lgd-srws.pl

Platforma Zoom, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Regulamin szkoleń