2023-08-30 11:35:56

Obóz Szkoleniowy EKOWOLONTARIAT

W dniach 20–27 sierpnia 2023 r. grupa dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat, zaangażowanej w wolontariat w tym również stypendyści z obszaru Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej wzięła udział w obozie szkoleniowym "EKOwolontariat" w Międzywodziu.

Udział dzieci wraz z opiekunem w całości został sfinansowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.
Dzięki temu wsparciu dzieciaki mogły spędzić fantastyczny tydzień nad morzem.

Przez cały czas trwania obozu towarzyszyły nam wyjątkowa energia, duuuużo endorfin i moc atrakcji.
Na początku obozu uczestnicy przeszli obozowy chrzest bojowy, później były już tylko atrakcje. np. strzelanie z łuku, gry terenowe, ognisko, dyskoteka. Uczestnicy obozu mogli również pokazać swój talent malarski podczas tworzenia plakatów i komiksów nawiązujących do ekologii. Nasi dzielni uczestnicy otrzymali medale za fantastyczną rywalizację i udział fair play w grach i zabawach zorganizowanych przez organizatorów obozu.
Wśród całej masy zabaw i przyjemności znaleźliśmy także czas na zajęcia związanej z ochroną Naszej Planety. Obozowicze brali udział w posiedzeniach Zielonego Parlamentu, podczas którego dyskutowali o ważnych dla naszej planety sprawach.
Podczas obozu uczestnicy zwiedzili również Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Jezioro Turkusowe, Woliński Park Narodowy, klify na wyspie Wolin oraz Morze Bałtyckie. Przyjemnie ciepła woda w morzu sprzyjała również kąpielom wodnym, z których bardzo chętnie korzystaliśmy.
Pod okiem opiekunów obozu dzieciaki integrowały się przy ognisku, które jak wiadomo łączą ludzi, a wspólne śpiewanie integruje.
Letnie wieczory przy ognisku na obozie spędzaliśmy bez telefonów, pośpiechu i bez stresu.
Urocza okolica, przepiękny las i fantastyczna plaża i morze, nad którym był rozbity nasz obóz sprawiły, że dzieciaki zapamiętają na długo te wakacje!

Na koniec tego skróconego opisu, najważniejsze – PODZIĘKOWANIA, które składamy wszystkim zaangażowanym w organizację obozu.
Największe podziękowania jednak kierujemy do uczestników naszego obozu – dzieciaków, które wzięły w nim udział, dzięki którym ten tydzień był ogromną przygodą, dzięki którym wszyscy uczestnicy spędzili niezapomniany tydzień.
To dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu możemy napisać – była ogromna MOC!!!
To był tydzień pełen wrażeń, integracji, pozytywnych emocji i przyjaźni. I baaaardzo nam się tu wszystkim podobało.

Dziękujemy za okazane zaufanie i do zobaczenia na kolejnych obozach.
Galeria zdjęć poniżej pokaże Wam (nie)Wiele, ponieważ co się wydarzyło w Międzywodziu, zostaje w Międzywodziu…

Galeria


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej
ul. Zapłotnia 5a,
26-025 Łagów
NIP: 657-280-08-51
Nr konta:
26 1140 2020 0000 2790 1700 1001

Przygotowanie LSR na lata 2021-2027

Szkolenia

Sprawdź naszą ofertę.

Szkoła językowa

Facebook

Gminy LGD

GMINA BAĆKOWICE


GMINA BRODY

GMINA IWANISKA

GMINA ŁAGÓW


GMINA NOWA SŁUPIA

GMINA PAWŁÓW


GMINA WAŚNIÓW