2022-12-30 11:22:16

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
ogłasza nabór wniosków nr 1/2023/G
o powierzenie grantu
na realizację zadań wynikających z projektu grantowego
realizowanego w ramach poddziałania
"Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Termin naboru wniosków:
16.01.2023 r. – 06.02.2023 r.

Miejsce składania wniosków:
Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Zapłotnia 5a, 26-025 Łagów; od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.

Forma wsparcia:
Refundacja.

Zakres tematyczny projektu grantowego:
Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

Warunki udzielenia wsparcia w tym planowane do osiągnięcia w ramach projektu grantowego cele i wskaźniki:
Zostały szczegółowo określone w Regulaminie naboru wniosków nr 1/2023/G w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, , wdrażanej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wskazanie limitu środków w ramach ogłoszonego naboru:
Kwota przeznaczona na wsparcie w ramach naboru nr 1/2023/G Wzmocnienie więzi społecznych wynosi ogółem 50.000 Euro (słownie: pięćdziesiąt tysięcy euro).

Zadania planowane do realizacji w ramach projektu grantowego:

• wsparcie organizacji wydarzeń podnoszących wiedzę społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Kryteria wyboru grantobiorców wraz ze wskazaniem minimalnej liczby punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru grantobiorcy oraz informacje o wysokości kwoty grantu i intensywności pomocy:
Zostały szczegółowo określone w Regulaminie naboru wniosków nr 1/2023/G w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, Przedsięwzięcie 1.2.2 Wzmocnienie więzi społecznych, wdrażanej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacja o miejscu udostępnienia LSR:
Lokalna Strategia Rozwoju oraz obowiązujące formularze: wniosku o powierzenie grantu, wniosku o płatność/sprawozdanie z realizacji grantu, umowy powierzenia grantu, dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej: www.lgd-srws.pl oraz w biurze Stowarzyszenia. Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w biurze Lokalnej Grupy Działania oraz pod numerem tel. (041) 30 74 938.

Integralną część ogłoszenia o naborze wniosków stanowi zamieszczony poniżej Regulamin wraz z załącznikami.