2022-07-27 12:08:22

Analiza SWOT jako narzędzie wykorzystywane w tworzeniu strategii praktyczny przewodnik

Analiza SWOT jako narzędzie wykorzystywane w tworzeniu strategii – praktyczny przewodnik.

22 sierpnia 2022 r. godz. 9:00 - 12:00.

Szkolenie skierowane do:
Osób, które przygotowują strategie RLKS oraz wszystkich innych, którzy tworzą diagnozy problemów społeczno-ekonomicznych i dokumenty strategiczne na ich podstawie.

Cel szkolenia:
Analiza SWOT jest narzędziem powszechnie wykorzystywanym w tworzeniu dokumentów strategicznych. Bardzo często potencjał tego narzędzia nie jest w pełni wykorzystywany. W czasie szkolenia omówione zostaną podstawowe zasady prowadzenia analizy SWOT oraz często popełniane błędy. Szkolenie będzie miało charakter praktyczny. Rozpocznie się ono od stworzenia diagnozy i opracowania przykładowego diagramu SWOT. Następnie zaprezentowany będzie prosty sposób analizowania powiązań pomiędzy zidentyfikowanymi zjawiskami i formułowanie wniosków na ich podstawie.

1. Od diagnozy do celów LSR – kolejne etapy analizy SWOT.
  2. Diagnoza przed analizą SWOT – co potrzebujemy wiedzieć?
  3. Poprawne przygotowanie diagramu SWOT.
  4. Analiza powiązań pomiędzy danymi w diagramie SWOT.
  5. Formułowanie wniosków na podstawie analizy powiązań.
  6. Wykorzystanie wniosków z analizy SWOT do określania celów LSR.

Prowadzący:
dr Konrad Stępnik – socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Zarządu Fundacji Socjometr, która wspiera organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i przedsiębiorców w prowadzeniu badań i analiz społecznych. Specjalizuje się w socjologii obszarów wiejskich, rolnictwie społecznym, gospodarstwach opiekuńczych oraz jakościowych badaniach społecznych. W latach 2016-2021 pracownik Centrum Doradztwa Rolniczego, w tym w latach 2018-2020 kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Moderator ponad 100 warsztatów partycypacyjnych, prowadzący dziesiątek seminariów i szkoleń. Autor i realizator licznych projektów badawczych, w tym ewaluacji Lokalnych Strategii Rozwoju.

100 zł/osobę
Dla LGD zrzeszonej w regionalnej sieci zarejestrowanej w KRS lub LGD, która wykupiła usługę wsparcia z Polskiej Sieci LGD rabat wynosi 25%.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 17 sierpnia 2022 r.
Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 41/30 74 938 lub e-mail: m.biesiada@lgd-srws.pl

Platforma Zoom, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Regulamin szkoleń