2021-10-25 11:12:56

Otwarcie placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Kałkowie

24 października odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Kałkowie. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej na realizację inwestycji udzieliło Ochotniczej Straży Pożarnej dofinansowania w kwocie 113 000 zł. Wartość całego zadania wyniosła prawie 260 tys. złotych. Brakujące środki zapewniła Gmina Pawłów.

Projekt obejmował budowę placu zabaw w miejscowości Kałków przy boisku sportowym. Plac zabaw ma kształt zbliżony do prostokąta i dzieli się dwie strefy: zabawową i przestrzeń zieloną. Plac zabaw został wyposażony w urządzenia tj: huśtawka typu bocianie gniazdo, zestaw zabawowy, karuzela, huśtawka - ważka, bujak (piesek, skuter), stolik do gier planszowych, podest z klockami z 2 trampolinami, dwie ławki i kosz na śmieci oraz urządzenia siłowni zewnętrznej min. prasa nożna, orbitek, twister wyciąg górny, biegacz, drabinka. Wykonane zostały dojścia z kostki betonowej. Cały plac został ogrodzony siatką.

To kolejna inwestycja realizowana na terenie gminy Pawłów, która otrzymała wsparcie z Lokalnej Grupy Działania. W poprzednich latach Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus otrzymało wsparcie na jeden z etapów budowy kompleksu sportowego w Rzepinie, a Stowarzyszenie „Żyj Godnie” na budowę kompleksu sportowego w Łomnie.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych i mieszkańcy okolicznych miejscowości. SRWŚ reprezentowali: Zdzisław Zwoliński - Prezes Zarządu, Katarzyna Sikora - członek Zarządu, Piotr Maj - członek Rady Programowej.

Fot. Piotr Maj