2022-02-08 11:43:34

Charytatywne loterie fantowe

Charytatywne loterie fantowe

23 lutego 2022 r. godz. 10:00 - 13:00.

Szkolenie skierowane do:

przedstawicieli organizacji pozarządowych w szczególności zarządu, kadry kierowniczej i pracowników organizacji pozarządowych w tym lokalnych grup działania, KGW, OSP, uczniowskie kluby sportowe.

Celem szkolenia:

jest omówienie charytatywnej loterii fantowej, jednej z ciekawszych form pozyskiwania środków, łączącej w sobie nie tylko fundraising, ale także promocję organizacji w społeczności i nawiązywanie współpracy z firmami. Nie wszystkie organizacje wiedzą, że charytatywna loteria fantowa jest uregulowana w Ustawie o grach hazardowych i aby ją zrealizować zgodnie z prawem, należy poznać - nieliczne i niedolegliwe - obowiązki z nią związane.

- kiedy i gdzie organizować loterię,

- co to jest loteria fantowa i co ją wyróżnia,

- skąd brać fanty na loterię,

- jak przygotować losy i na ile je wycenić,

- jak zgłaszać loterię,

- jak sprawozdać się z loterii.

Prowadząca:

Katarzyna Sadło. Trenerka, konsultantka i autorka poradników dla organizacji pozarządowych z ponad dwudziestoletnim stażem. Była wieloletnia prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie członkini zarządu Fundacji dla Polski i członkini komisji rewizyjnej Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Szkoli i doradza m.in. z prawnych aspektów funkcjonowania organizacji, fundraisingu, RODO, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz innym kluczowych aspektów prawidłowego funkcjonowania organizacji. Doradczyni Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

200 zł/osobę.

500 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.

100 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.

Dla LGD zrzeszonej w regionalnej sieci zarejestrowanej w KRS lub LGD która wykupiła usługę wsparcia z Polskiej Sieci LGD rabat wynosi 10%.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 18 lutego 2022 r.

Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 600141648 lub e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl

Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Instrukcję korzystania z programu Teams podczas szkolenia znajdą Państwo w pliku załączonym do informacji na dole strony.