2017-01-05 14:48:50

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
ogłasza nabór wniosków nr 2/2017/G
o powierzenie grantu
na realizację zadań wynikających z projektu grantowego
realizowanego w ramach poddziałania
"Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Termin naboru wniosków:
20.01.2017 r. – 06.02.2017 r.

Miejsce składania wniosków:
Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, ul. Rynek 26, 26-025 Łagów, w godz. 7.30 – 15.30. Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.

Forma wsparcia:
Refundacja.

Zakres tematyczny projektu grantowego zgodny z LSR:
Przedsięwzięcie 1.2.2 Wzmocnienie więzi społecznych.

Warunki udzielenia wsparcia w tym planowane do osiągnięcia w ramach projektu grantowego cele i wskaźniki:
Zostały szczegółowo określone w Regulaminie naboru wniosków nr 2/2017/G w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, , wdrażanej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wskazanie limitu środków w ramach ogłoszonego naboru:
Kwota przeznaczona na wsparcie w ramach naboru nr 2/2017/G Wzmocnienie więzi społecznych wynosi ogółem 300.000 PLN (słownie złotych: trzysta tysięcy).

Zadania planowane do realizacji w ramach projektu grantowego:
  • wsparcie prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży oraz osób starszych, służących wzmocnieniu więzi społecznych mieszkańców obszaru lgd przez kultywowanie lokalnych zwyczajów, tradycji,
  • wsparcie organizacji wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych promujących obszar objęty LSR,
  • wsparcie organizacji wydarzeń podnoszących wiedzę społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Kryteria wyboru grantobiorców wraz ze wskazaniem minimalnej liczby punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru grantobiorcy oraz informacje o wysokości kwoty grantu i intensywności pomocy:
Zostały szczegółowo określone w Regulaminie naboru wniosków nr 2/2017/G w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, Przedsięwzięcie 1.2.2 Wzmocnienie więzi społecznych, wdrażanej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacja o miejscu udostępnienia LSR:
Lokalna Strategia Rozwoju oraz obowiązujące formularze: wniosku o powierzenie grantu, wniosku o płatność/sprawozdanie z realizacji grantu, umowy powierzenia grantu, dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej: www.lgd-srws.pl oraz w biurze Stowarzyszenia. Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w biurze Lokalnej Grupy Działania oraz pod numerem tel. (041) 30 74 938.

Integralną część ogłoszenia o naborze wniosków stanowi zamieszczony poniżej Regulamin wraz z załącznikami.