Kontrast:

Biuro czynne:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30

Przedsięwzięcie 2.3

Włączenie osób w sytuacji rodzinnej

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie osób należących do grup w niekorzystnej sytuacji w szczególności osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, a dodatkowo do osób młodych i seniorów.

Zakres wsparcia:

• włączenie społeczne seniorów, ludzi młodych i osób w niekorzystnej sytuacji,
  • wzmocnienie programów edukacji liderów życia publicznego i społecznego.

Forma wsparcia
W ramach przedsięwzięcia zrealizowane zostaną projekty grantowe oraz operacje własne dotyczące:

• organizacji czasu wolnego dzieci, młodzieży oraz seniorów, które w szczególności rozwijać będą ich pasje i zainteresowania,
  • włączenia i zaangażowania dzieci, młodzież i seniorów w życie społeczne, w tym w szczególności podnoszących umiejętności społecznych związane z pracą w grupie, metoda projektową oraz posługiwania się językiem obcym,
  • poprawienia bytu materialnego osób niepełnosprawnych i ich opiekunów,
  • kształcenia liderów życia społecznego i publicznego, w tym w szczególności: wizyt studyjnych, warsztatów, szkoleń, konferencji itp.,
  • zwiększenie zaangażowania lokalnych przedsiębiorców w realizację projektów dotyczących włączenia społecznego seniorów, ludzi młodych oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Na etapie wyboru grantobiorców stosowane będą kryteria wyboru preferujące projekty:

• wpisane do koncepcji inteligentnych wsi,
  • z działaniami dotyczącymi łączenia pokoleń, tj. angażującymi w ich realizację osoby młode oraz seniorów,
  • partnerskie, w których realizacje zaangażowanie będą podmioty różnych sektorów jak również z różnych gmin.

Maksymalna kwota dofinansowania:

• maksymalna kwota dofinansowania w ramach powierzanych grantów ustalana będzie w regulaminie naboru po przeprowadzonych konsultacjach społecznych na podstawie analizie potrzeb i możliwości organizacji pozarządowych,
  • w przypadku operacji własnej zgodna z zapisami Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027.

Poziom dofinansowania:
Zgodny z zapisami Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027.

Dodatkowe wymagania:
Realizacja grantu przynajmniej z jednym niezależnym partnerem. Przez partnera niezależnego rozumie się w przypadku:

• osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej podmiot, w którego zarządzie nie zasiada członek zarządu grantobiorcy,
  • osoby prawnej lub jednostki organizacyjnych nie posiadającej organu jakim jest zarząd, sprawdzenia, o którym mowa wyżej, dokonuje się w stosunku do organu, który odpowiada zarządowi w zakresie pełnionej funkcji (np. dyrektor jednostki organizacyjnej).

ul. Zapłotnia 5a,

Inspektora danych osobowych: