Kontrast:

Biuro czynne:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30

Przedsięwzięcie 2.2

Ochrona dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego wsi świętokrzyskiej

Celem przedsięwzięcia jest podejmowanie działań związanych z:

• kultywowaniem lokalnych tradycji, zwyczajów, obrządków,
  • organizowaniem wydarzeń kulturalnych,
  • ochroną dziedzictwa przyrodniczego Gór Świętokrzyskich.

W ramach tego przedsięwzięcia przewiduje się wsparcie związane z finansowaniem działalności organizacji pozarządowych oraz jednostek sektora finansów publicznych sferze kultury, rekreacji, sportu i turystyki.
Obszar LGD obejmuje cenne obszary przyrodnicze podlegające ochronie obejmujące pasmo Gór Świętokrzyskich, dla ich ochrony przewiduje się realizację działań związanych z wytyczeniem, oznakowaniem i promowanie szlaków pieszych, rowerowych oraz do uprawiania biegów.

Zakres wsparcia:

• poprawa dostępu do usług dla lokalnych społeczności, z wyłączeniem inwestycji infrastrukturalnych,
  • ochrona dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego polskiej wsi.

Forma wsparcia:
Grantobiorcami będą zarówno organizacje pozarządowe, jak również jednostki sektora finansów publicznych. Na etapie wyboru grantów stosowane będą kryteria wyboru preferujące projekty realizowane w partnerstwie oraz wynikające z gminnych programów współpracy z organizacjami pozarządowymi i wpisane do koncepcji inteligentnych wsi, co również wpłynie na rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Maksymalna kwota dofinansowania:
Maksymalna kwota dofinansowania ustalana będzie w regulaminie konkursu po przeprowadzonych konsultacjach społecznych i analizie potrzeb i możliwości.

Poziom dofinansowania:
Zgodny z zapisami Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027.

Dodatkowe wymagania:
Realizacja grantu przynajmniej z jednym niezależnym partnerem. Przez partnera niezależnego rozumie się w przypadku:

• osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej podmiot, w którego zarządzie nie zasiada członek zarządu grantobiorcy,
  • osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie posiadającej organu jakim jest zarząd, sprawdzenia, o którym mowa wyżej, dokonuje się w stosunku do organu, który odpowiada zarządowi w zakresie pełnionej funkcji (np. dyrektor jednostki organizacyjnej).

ul. Zapłotnia 5a,

Inspektora danych osobowych: