2023-03-16 14:05:55

PARK LEGEND W NOWEJ SŁUPI - OTWARCIE JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY

 

W Nowej Słupi powstaje kolejna atrakcja turystyczna, ściśle związana z dziedzictwem kulturowym regionu – Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich “Łysa Góra”.


Będzie on łączył w sobie formułę nowoczesnego muzeum z salami wystawowymi, kinem, strefą edukacyjną i rozrywkową, z zewnętrznym amfiteatrem.
Nowoczesny obiekt stanął w miejscu dawnego amfiteatru. Jego bryła nawiązuje do świętokrzyskich pasiaków. Park ukazywał będzie szeroki kontekst kulturowy, w aspekcie prezentacji wielu lokalnych legend, baśni i mitów oraz ich nawiązania do bogatej i ciekawej historii Gór Świętokrzyskich.

Odwiedzający Park poznają przygotowane ekspozycje, przybliżające bohaterów świętokrzyskich podań i legend. Znajdą się także miejsca do prowadzenia gier i zabaw, także edukacyjnych, kino 3D, będzie amfiteatr z rozległą widownią, nie braknie sali restauracyjnej, pomieszczeń biurowych, technicznych, sanitarnych.

Oferta przygotowanych atrakcji będzie skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży, studentów, nauczycieli i miłośników historii. Park tworzył będzie w przyszłości jeden z obiektów, wchodzących w skład Świętokrzyskiego Parku Nauki i Rozrywki. Projekt zakłada promocję całego regionu, najważniejszych jego miejsc i atrakcji turystycznych.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu, który został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014- 2020. Park ma kosztować około 21 mln zł. Kwota dofinansowania z RPO to prawie 13 mln. Wkład własny beneficjenta to około 8,2 mln złotych.

 Źródło informacji oraz galeria zdjęć:
https://www.swietokrzyskie.pro/z-wizyta-w-parku-legend-otwarcie-za-kilka-miesiecy/

Galeria


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej
ul. Rynek 26,
26-025 Łagów
NIP: 657-280-08-51
Nr konta:
26 1140 2020 0000 2790 1700 1001

Przygotowanie LSR na lata 2021-2027

Szkolenia

Sprawdź naszą ofertę.

Szkoła językowa

Facebook

Gminy LGD

GMINA BAĆKOWICE


GMINA BRODY

GMINA IWANISKA

GMINA ŁAGÓW


GMINA NOWA SŁUPIA

GMINA PAWŁÓW


GMINA WAŚNIÓW