2018-11-06 13:02:40

Wizyta gościnna lokalnej grupy działania Lasovia

W dniach 25-26 października 2018 r. piętnastoosobowa grupa z terenu lgd Lasovia gościła na terenie naszej lokalnej strategii rozwoju.
Grupa przedstawicieli podczas tej wizyty mogła podpatrzeć jak budowana jest oferta turystyczna bazująca na walorach przyrodniczych, jak promowane są produkty i usługi turystyczne z terenu naszego lgd oraz jakie działania podejmowane są przez aktywnych mieszkańców.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Centrum Kulturowo Archeologiczne w Nowej Słupi gdzie prowadzący przedstawił gościom wiedzę na temat antycznego rzemiosła, warunków bytowych, obyczajowości i wierzeń ludów kultury przeworskiej, ze szczególnym uwzględnieniem starożytnego hutnictwa świętokrzyskiego.
Następnie w godzinach popołudniowych uczestnicy udali sie do Ujazdu, gdzie mieli okazję zwiedzić położony w Ujeździe Zamek Krzyżtopór, którego historia powstania sięga I połowy XVII wieku. Poza ogladaniem tego mocno zniszczonego obecnie zabytku klasy międzynarodowej, uczestnicy mieli okazję poznać jego historię, jak również usłyszeć kilka ciekawostek z nim związanych.
Wieczorem na terenie hotelu gdzie zatrzymali się uczestnicy wizyty, pracownicy biura naszego lgd przedstawii prezentację dobrych praktyk na przykładzie podmiotów z terenu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Następnego dnia członkowie lgd Lasovia udali się na Święty Krzyż gdzie po zwiedzeniu Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego - części przyrodniczej, podczas którego prezentowana była wystawa - spektakl światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele, udali sie do części podziemnej - więziennej.
Następnie członkowie odwiedzili Klasztor Misionarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Gołoborze.

Mamy nadzieję, że miejsca, które odwiedzili nasi goście - członkowie lgd Lasovia przypadły do gustu i na długo pozostaną w pamięci...

Ze strony naszego stowarzyszenia dziękujemy bardzo Uczestnikom z lgd Lasovia za obecność :) i zapraszamy ponownie w nasze strony.