2018-11-06 13:02:40

Wizyta gościnna lokalnej grupy działania Lasovia

 

W dniach 25-26 października 2018 r. piętnastoosobowa grupa z terenu lgd Lasovia gościła na terenie naszej lokalnej strategii rozwoju.
Grupa przedstawicieli podczas tej wizyty mogła podpatrzeć jak budowana jest oferta turystyczna bazująca na walorach przyrodniczych, jak promowane są produkty i usługi turystyczne z terenu naszego lgd oraz jakie działania podejmowane są przez aktywnych mieszkańców.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Centrum Kulturowo Archeologiczne w Nowej Słupi gdzie prowadzący przedstawił gościom wiedzę na temat antycznego rzemiosła, warunków bytowych, obyczajowości i wierzeń ludów kultury przeworskiej, ze szczególnym uwzględnieniem starożytnego hutnictwa świętokrzyskiego.
Następnie w godzinach popołudniowych uczestnicy udali sie do Ujazdu, gdzie mieli okazję zwiedzić położony w Ujeździe Zamek Krzyżtopór, którego historia powstania sięga I połowy XVII wieku. Poza ogladaniem tego mocno zniszczonego obecnie zabytku klasy międzynarodowej, uczestnicy mieli okazję poznać jego historię, jak również usłyszeć kilka ciekawostek z nim związanych.
Wieczorem na terenie hotelu gdzie zatrzymali się uczestnicy wizyty, pracownicy biura naszego lgd przedstawii prezentację dobrych praktyk na przykładzie podmiotów z terenu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Następnego dnia członkowie lgd Lasovia udali się na Święty Krzyż gdzie po zwiedzeniu Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego - części przyrodniczej, podczas którego prezentowana była wystawa - spektakl światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele, udali sie do części podziemnej - więziennej.
Następnie członkowie odwiedzili Klasztor Misionarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Gołoborze. 

Mamy nadzieję, że miejsca, które odwiedzili nasi goście - członkowie lgd Lasovia przypadły do gustu i na długo pozostaną w pamięci...

Ze strony naszego stowarzyszenia dziękujemy bardzo Uczestnikom z lgd Lasovia za obecność :) i zapraszamy ponownie w nasze strony.

Galeria

Darowizna na stypendia dla uzdolnionych matematycznie dzieci

Składka członkowska

Szkolenia

Sprawdź naszą ofertę.

Szkoła językowa

Facebook

Gminy LGD

GMINA BAĆKOWICE


GMINA BRODY

GMINA IWANISKA

GMINA ŁAGÓW


GMINA NOWA SŁUPIA

GMINA PAWŁÓW


GMINA WAŚNIÓW