2021-03-05 11:02:55

"Zasady przetwarzania danych osobowych w świetle RODO i przepisów prawa krajowego w organizacjach pozarządowych"

24 marca 2021 r. godz. 10:00-13:00

Szkolenie jest skierowane do:

• przedstawicieli organizacji społecznych (członków organów zarządzających, pracowników administracyjnych tych organizacji);
  • podmiotów przetwarzających dane osobowe objęte ochroną danych osobowych z uwzględnieniem specyfiki działania organizacji pozarządowych w tym LGD.

Celem szkolenie jest:

• zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęcia z zakresu ochrony danych osobowych,
  • zapoznanie uczestników z zasadami przetwarzania danych osobowych,
  • poznanie zakresu praw i obowiązków ciążących na administratorze danych i podmiocie którego dane są przetwarzane,
  • poznanie zakresu dopuszczalnego i celowego przetwarzania danych osobowych,
  • zapoznanie uczestników ze sposobami formułowania dokumentów z zakresu ochrony danych osobowych.

• wskazanie aktów prawa unijnego i krajowego dotyczących ochrony danych osobowych oraz relacje między tymi źródłami prawa,
  • przedstawienie podstawowych pojęć z zakresu ochrony danych osobowych,
  • przedstawienie zasad przetwarzania danych osobowych,
  • klasyfikacja danych osobowych,
  • omówienie statusu prawnego oraz zakresu praw i obowiązków ciążących na administratorze danych, podmiocie, któremu administrator powierzył przetwarzanie danych oraz podmiocie którego dane są przetwarzane, w tym:

- obowiązek informacyjny,

- podstawy przetwarzania danych osobowych,

- zasady wyrażania i cofania zgody na przetwarzanie danych osobowych,

- prawa i obowiązki wynikające z zawarcia umowy o powierzenie danych osobowych,

• omówienie zakresu dopuszczalnego i celowego przetwarzania danych osobowych,
  • zapoznanie się ze sposobami i formułowania dokumentów z zakresu ochrony danych osobowych,
  • omówienie zasad i procedur przetwarzania, w tym przechowywania i udostępniania danych osobowych,
  • ochrona danych osobowych w ramach stosunku pracy i stosunku zlecenia oraz umowy o dzieło.

Prowadzący:

Maksymilian Ślusarczyk – doktor nauk prawnych, radca prawny świadczący usługi na rzecz podmiotów prywatnych, przedsiębiorców i podmiotów sektora publicznego, pełni funkcję inspektora ochrony danych, dydaktyk prowadzący zajęcia dla studentów prawa i administracji m. in. z zakresu prawa cywilnego, pracy, gospodarczego, dostępu do informacji publicznej oraz ochrony danych osobowych, prelegent konferencji prawniczych, autor i współautor publikacji poświęconych tematyce prawa cywilnego i gospodarczego

150 zł/osobę.

400 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.

80 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 17 marca 2021 r.

UWAGA LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Instrukcję korzystania z programu Teams podczas szkolenia znajdą Państwo w pliku załączonym do informacji na dole strony.