2021-05-05 12:51:48

Zamówienia publiczne do 130 000 zł w świetle nowych przepisów prawa

" Zamówienia publiczne do 130 000 zł w świetle nowych przepisów prawa "

20 maja 2021 r. godz. 10:00-13:00

Szkolenie jest skierowane do:

- jednostek samorządu terytorialnego.

- przedstawicieli organizacji społecznych (członków organów zarządzających, pracowników administracyjnych tych organizacji);

Celem szkolenie jest:

zapoznanie uczestników z zasadami dokonywania zakupy usług/dostaw/robót budowlanych w ramach zamówień publicznych do kwoty 130 000 zł. netto. Podczas szkolenia zostaną omówione zasady wynikające nie tylko z nowej ustawy prawo zamówień publicznych ale również z ustawy o finansach publicznych oraz z ustawy o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych. Podczas szkolenia zostaną poruszone kwestie związane z tworzeniem wewnętrznych procedur odwołujących się do zamówień publicznych do kwoty 130 000 zł.

W czasie szkolenia uczestnicy zapoznają się z następującymi zasadami; jak prawidłowo stworzyć regulaminy wewnętrzne w aspekcie prawa zamówień publicznych i ustawy o finansach publicznych, jakich zapisów unikać w regulaminach, jak dostosować istniejące regulaminy do nowych przepisów z zakresu prawa zamówień publicznych. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane przykładowe regulaminy oraz omówione ich słabe i mocne strony. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie stworzyć regulaminy wewnętrzne w jednostce ocenić przydatność już posiadanych oraz zweryfikować zasadność istniejących procedur. Jednym z elementów szkolenia będzie omówienia zasad tworzenia umów z wykonawcami/dostawcami w ramach zamówień publicznych do 130 000 zł.

1. Nowe zasady PZP.

a) Jakie zasady zostały wprowadzone nowelizacją PZP w zakresie „małych zamówień publicznych”

2. Wyłączenie kwotowe stosowania PZP.

3. Jak należy szacować wartość zamówienia?

a) Czym jest zaniżenie zamówienia, a czym podział zamówienia?

b) Łączenie zamówień w celu uniknięcia stosowania ustawy.

c) Odpowiedzialność za nieprawidłowe szacowanie wartości zamówienia.

d) Wzajemna korelacja pomiędzy zamówieniami publicznymi, a finansami publicznymi.

4. Co oznacza pojęcie „zakup jednorazowy”?

5. Jak „kupować” do 130 000 złotych?

a) Wewnętrzne progi do 130 000 złotych – jakie zastosować? Czy istnieją progi „obligatoryjne”?

b) Jak dokumentować zamówienia do 130 000 złotych?

c) Jakie wewnętrzne procedury warto wprowadzić przy zamówieniach do 130 000 zł.

6. Czy regulaminy wewnętrzne są konieczne w jednostce? Propozycje zapisów w regulaminach wewnętrznych.

a) Co warto zawrzeć w regulaminie?

b) Szacowanie zamówienia.

c) Procedura „poszukiwania” wykonawcy.

d) Procedura wyłonienia wykonawcy.

7. Rola BIP przy zamówieniach publicznych do 130 000 zł .

8. Zasada konkurencyjności, a zamówienia do 130 000 zł .

9. Umowy w zamówieniach „bagatelnych”.

a) Jakie zapisy wprowadzić do umów.

b) Postanowienia umowne obligatoryjne i fakultatywne.

c) Rozwiązanie, wypowiedzenie umowy przy zamówieniach do 130 000 zł.

10. Przykładowe regulaminy w jednostkach – omówienia na przykładach obowiązujących regulaminów

11. Pytania uczestników.

Prowadzący:

Marcin Sobota - Prawnik od dziesięciu lat współpracuje z jednostkami sektora prywatnego i publicznego w zakresie, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, ochrony danych osobowych i dostępu do informacji publicznej, zamówień publicznych do kwoty 30 000 euro obecnie do kwoty 130 000 zł. Podczas swojej pracy zawodowej zdobył wiedzę praktyczną w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, postępowania administracyjnego. Przeprowadza audytu z zakresu ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej w tym audyty Biuletynów Informacji Publicznej. Tworzy regulamny wewnętrzne w zakresie zamówień publicznych do kwoty 30 000 euro obecnie do kwoty 130 000 złotych. Współpracuje z instytucjami publicznymi jako Inspektor Ochrony Danych, jest IOD, m.in. w ośrodkach szkolno wychowawczych w województwie mazowieckim. Był jednym z partnerów (wraz z Radą OPZZ) Województwa Łódzkiego i Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Łódzkiej w projekcie pn. „Kompetentne kadry związkowe województwa łódzkiego”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 2.16 PO WER: usprawnienie procesu stanowienia prawa. Jest autorem jednego z rozdziałów podręcznika dla członków dialogu społecznego w ramach projektu, pn „Skuteczni uczestnicy dialogu społecznego”, pt. „Prawo samorządowe dla uczestników dialogu społecznego”.

200 zł/osobę.

500 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.

100 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 14 maja 2021 r.

UWAGA LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 600141648 lub e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl

Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Instrukcję korzystania z programu Teams podczas szkolenia znajdą Państwo w pliku załączonym do informacji na dole strony.