2021-08-25 13:41:54

Szkolenie Rejestr beneficjentów rzeczywistych

Rejestr „Beneficjentów rzeczywistych”.

15 września 2021 r. godz. 10:00 - 13:00.

Szkolenie skierowane do:

przedstawicieli organizacji pozarządowych w szczególności kadry kierowniczej i pracowników lokalnych grup działania.

Celem szkolenia:

jest przygotowanie organizacji pozarządowych do spełnienia nowych obowiązków nałożonych znowelizowaną Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - zgłaszania beneficjentów rzeczywistych. Nowy obowiązek dotyczy każdej organizacji pozarządowej i choć jest niekłopotliwy, z uwagi na nieintuicyjny charakter terminologii i definicji, wielu organizacjom stwarza problemy interpretacyjne. Na szkoleniu pomożemy zrozumieć nowe obowiązki i przygotowujemy uczestników do ich prawidłowego wypełnienia.

- Wprowadzenie do ustawy i podstawowej terminologii.

- Kiedy organizacja jest tzw. instytucją obowiązaną.

- Beneficjent rzeczywisty - definicja i przykłady.

- Jak ustalić beneficjenta rzeczywistego w swojej organizacji.

- Zgłaszanie beneficjentów rzeczywistych - terminy i forma.

- Kary dla organizacji i beneficjentów rzeczywistych.

Prowadząca:

Katarzyna Sadło. Trenerka, konsultantka i autorka poradników dla organizacji pozarządowych z ponad dwudziestoletnim stażem. Była wieloletnia prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie członkini zarządu Fundacji dla Polski i członkini komisji rewizyjnej Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Szkoli i doradza m.in. z prawnych aspektów funkcjonowania organizacji, fundraisingu, RODO, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz innym kluczowych aspektów prawidłowego funkcjonowania organizacji. Doradczyni Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

200 zł/osobę.

500 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.

100 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 8 września 2021 r.

Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 600141648 lub e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl

Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Instrukcję korzystania z programu Teams podczas szkolenia znajdą Państwo w pliku załączonym do informacji na dole strony.