2020-10-26 11:25:25

Spotkanie szkoleniowe przed naborem wniosków na premie na zakładaniae działalności gospodarczej

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informuje, iż w drugiej połowie listopada 2020 r. przeprowadzi nabór wniosków dla osób chcących uruchomić działalność gospodarczą.

Premie w wysokości 60 000 zł mogą uzyskać mieszkańcy gmin: Baćkowice, Brody, Łagów, Iwaniska, Nowa Słupia, Pawłów i Waśniów.

Pieniądze uzyskane w ramach premii można przeznaczyć na zakup nowych maszyn, urządzeń, sprzętu, wyposażenia, oprogramowania, licencji, robót budowlanych i innych usług niezbędnych do uruchomienia firmy.

Środki przeznaczone na powyższy nabór to kwota 480 tysięcy złotych, co pozwoli na udzielenie 8 dotacji.

Wybór wniosków nastąpi w oparciu o lokalne kryteria wyboru.

Informacje nt. kryteriów, regulaminu oraz wzory dokumentów zostaną udostępnione już 30 października br. wraz z ogłoszeniem o naborze na stronie internetowej Stowarzyszenia www.lgd-srws.pl w zakładce Nabory.

Więcej informacji na temat uzyskania premii, zasad wypełniania wnioski i biznesplanu przedstawiane będą na spotkaniu szkoleniowo- informacyjnych. Ze względów bezpieczeństwa spotkanie odbędzie się on-line na pośrednictwem platformy Teams. Zachęcamy do udziału w spotkaniu szczególnie, że udział w nim jest dodatkowo premiowany punktami podczas oceny złożonego wniosku.

Spotkanie szkoleniowo-informacyjne odbędzie sie on-line 6 listopada 2020 r. o godzinie 10:00. Przewidywany czas trwania spotkania 2 godziny. Udział w spotkaniu możliwy jedynie po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej artykułu. Formularze zgłoszeniowe można składać do 2 listopada 2020 r.

Szkolenie to będzie realizowane w formie on-line. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez doradcę. Uczestnicy będą mieli możliwość zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami.

Będą Państwo widzieli i słyszeli doradcę oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, dokumenty. Materiały szkoleniowe będą możliwe do pobrania po zakończeniu szkolenia ze strony internetowej Stowarzyszenia www.lgd-srws.pl

Zarówno przed spotkaniem, jak i w jego trakcie mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części szkolenia w sesji pytań i odpowiedzi.

Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. Instrukcję połączenia z platformą Teams znajdą Państwo w załącznikach do artykułu.

Po przesłaniu zgłoszenia i zakończeniu rekrutacji otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail unikalny link do webinarium (wirtualnej sali szkoleniowej). Wystarczy kliknąć w ten link w dniu 6 listopada o godzinie 10:00

W celu usprawnienia szkolenia i przetestowania narzędzi do szkolenia on-line otrzymają państwo link do połączenia próbnego, które odbędzie się w dniu 4 listopada od 10:00 do 11:00. Połączenie próbne nie jest obowiązkowe. W trakcie połaczenia próbnego będzi można uzyskać pomoc techniczną pod nr. tel : 41 30 74 938.

Informacje o naborze w godzinach 7:30-13:30 można również uzyskać pod numerami telefonu: 41 30 74 938 lub 600 141 648 e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl na stronie internetowej: www.lgd-srws.pl.

Szkolenia

Sprawdź naszą ofertę.