2020-12-01 09:23:28

Nagroda dla projektu Kreator Przedsiębiorczości

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że projekt współpracy pn. „Kreator Przedsiębiorczości”, w którym uczestniczylismy jako partner otrzymał nagrodę specjalną oraz nagrodę główną w konkursie organizowanym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich, w kategorii rozwój lokalny na najlepszy projekt współpracy międzyterytorialnej.

Nagroda specjalna została przyznana dla projektu Kreator Przedsiębiorczości za najwyżej oceniony ze wszystkich ocenianych projektów oraz liczbę LGD w partnerstwie, czym wyróżnił się (skalą i zakresem) na tle pozostałych zgłoszeń konkursowych, niezależnie od kategorii tematycznych.
Celem Konkursu był wybór i wyróżnienie przykładów inicjatyw współpracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich służących rozwojowi lokalnej społeczności i ich regionów, finansowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w okresie programowania 2014-2020.
Gratulujemy wszystkim Partnerom „Kreatora Przedsiębiorczości", którzy uczestniczyli w projekcie i przyczynili się do wspólnego sukcesu.

Projektu współpracy "Kreator Przedsiębiorczości" realizowano w partnerstwie 21 Lokalnych Grup Działania. W ramach swojej części zadań Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej utworzyło Lokalne Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości w Łagowie tj. dwie sale wyposażone w meble oraz sprzęt dydaktycznych na potrzeby prowadzenia szkoleń i kursów dla przedsiębiorców. Mniejsze pomieszczenie umożliwia prowadzenia warsztatów, spotkań przedsiębiorców w mniejszym gronie oraz szkoleń w niewielkich grupkach do 12 osób. Na wyposażeniu pomieszczenia jest duży stół i 12 krzeseł, komoda oraz tablica interaktywna. Duża sala szkoleniowa umożliwia organizację szkoleń, konferencji i spotkań przedsiębiorców, w których liczba uczestników może wynieść nawet 44 osoby. Sala jest wyposażona w sprzęt multimedialny: duży telewizor 75 cali, projektor i 17 laptopów wraz z oprogramowaniem umożliwiających prowadzenie szkoleń komputerowych wynikających z potrzeb przedsiębiorców, zestaw szaf do przechowywania materiałów dydaktycznych i szkoleniowych oraz okrycia uczestników. W razie większej liczby uczestników na wyposażeniu są również dodatkowe stojące wieszaki na ubrania.

W ramach projektu we wszystkich gminach należacych do LGD tj. Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów i Waśniów została przeprowadzona seria szkoleń pt: "Prowadzenie małej przetwórni owoców i warzyw". Szkolenia miały na celu pobudzenie przedsiębiorczości mieszkańców poprzez przekazanie wiedzy w tym zakresie.

Projekt pn. „Kreator Przedsiębiorczości”  dofinansowany jest  ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach  Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania

Szkolenia

Sprawdź naszą ofertę.