2020-09-11 11:21:36

Dlaczego RLKS jest ważny dla województwa świętokrzyskiego

10 września br. wójtowie i burmistrzowie Województwa Świętokrzyskiego dyskutowali na konferencji zorganizowanej przez Świętokrzyską Sieć LGD oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej dlaczego LGD województwa świętokrzyskiego powinny mieć możliwość wdrażania wielofunduszowe lokalnych strategii rozwoju. Korzyści z wdrażania instrumentu Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2021-2027 uczestnikom wideokonferencji przybliżyła Katarzyna Szumielewicz z Dyrekcji Generalnej ds. Polityk Regionalnych i Miejskich Komisji Europejskiej, Joanna Gierulska Dyrektor Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Elżbieta Filipowicz Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Agnieszka Wojtkowska Prezes Zarządu LGD Tygiel Doliny Bugu z Województwa Podlaskiego.

Dyrektor E. Filipowicz oraz Prezes A. Wojtkowska przedstawiły uczestnikom konferencji doświadczenia z Województwa Podlaskiego związane z wdrażaniem RLKS, w którym z sukcesem w ramach tzw. małej rewitalizacji odnowiono wiele miejscowości wiejskich. Dyrektor J. Gierulska przedstawiła stan przygotowań Ministerstwa Rolnictwa do nowego okresu programowania, a reprezentująca Komisję Europejską K. Szumielewicz zaprezentowała perspektywą europejską dotyczącą polityki regionalnej.

Szkolenia

Sprawdź naszą ofertę.