2019-06-07 11:07:12

Wizyta Studyjna

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w terminie czerwiec - wrzesień br. uczestniczyć będzie w wyjazdach studyjnych organizowanych przez Świętokrzyską Sieć LGD w ramach planu działania krajowej sieci obszarów wiejskich na lata 2014–2020.

Celem operacji jest organizacja dwóch wyjazdów studyjnych dla przedstawicieli lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego. Pierwszy zorganizowany zostanie do lgd z Czech, a drugi do Estonii na konferencję Linc2019. Program obu wyjazdów studyjnych umożliwi ich uczestnikom bezpośrednią rozmowę z osobami realizującymi w Czechach i Estonii projekty, które dotyczą wspierania włączenia społecznego, ograniczenia ubóstwa i rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich. Umożliwią bezpośrednią rozmowę ich uczestników z osobami, które otrzymały wsparcie na realizację projektów dotyczących rozwoju obszarów wiejskich, tworzenia i utrzymania nowych miejsc pracy.

Uczestnikami wyjazdów studyjnej będą osoby, które aktywnie działają w lokalnych grupach działania i innych organizacjach wiejskich, które podejmują działania w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, tworzenia nowych miejsc pracy. W programie wyjazdów studyjnych uwzględniona została prezentacja inicjatyw podejmowanych przez lgd z Czech i Estonii dotyczących rozwoju obszarów wiejskich, w tym kreowania miejsc pracy na terenach wiejskich. W programie wyjazdów studyjnych w Czechach przewidziano spotkanie z zespołem LGD Svatojiřský Les, w trakcie którego przedstawione zostaną ich doświadczenia w aktywizacji mieszkańców wsi w przedmiotowym zakresie. Udział w zaplanowanych wyjazdach studyjnych pozwoli zapoznać się ich uczestnikom z rozwiązaniami stosowanymi w Czechach i Estonii i przenieść dobre praktyki na grunt krajowy, tak aby przez dalsze wspólne działania skuteczniej wpływać na rozwój gospodarczy gmin, które obejmują swym działaniem poszczególne grupy i tym samym wspierać włączenie społeczne osób z grup defaworyzowanych i ograniczać ubóstwo na ich obszarze.

Ponadto oba wyjazdy umożliwią tworzenie sieci kontaktów z podmiotami z innych państw, które realizują projekty ww. zakresie. Szczególnie służyć temu będzie wyjazd na konferencję Linc 2019 w Estonii, w której uczestniczyć będą przedstawiciele lgd z krajów całej Unii Europejskiej.

Szczegółowy program wyjazdu do Czech (10 - 13.06.2019 r.):

Dzień I
06.00 Wyjazd z Kielc
15.00 Obiad
19.00 Zakwaterowanie w hotelu
20.00 Kolacja

Dzień II
08.00 Śniadanie
09.00 Spotkanie w biurze lgd, prezentacja działalności grupy oraz wdrażanej lokalnej strategii rozwoju
11.00 Prezentacja projektów cz. I dotyczących: - aktywizacji obszarów wiejskich w celu w celu tworzenia partnerstw na rzecz realizacji projektów nakierowanych na rozwój tych obszarów, w skład których wchodzą przedstawiciele sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych, - wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
13.00 Obiad
14.00 Prezentacja projektów cz. II dotyczących: - aktywizacji obszarów wiejskich w celu w celu tworzenia partnerstw na rzecz realizacji projektów nakierowanych na rozwój tych obszarów, w skład których wchodzą przedstawiciele sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych, - wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
17.00 Powrót do hotelu
19.00 Obiad

Dzień III
09.00 Śniadanie
10.00 Prezentacje projektów cz. III dotyczących: - aktywizacji obszarów wiejskich w celu w celu tworzenia partnerstw na rzecz realizacji projektów nakierowanych na rozwój tych obszarów, w skład których wchodzą przedstawiciele sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych, - wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
13.00 Obiad
14.00 Prezentacja projektów cz. IV dotyczących: - aktywizacji obszarów wiejskich w celu w celu tworzenia partnerstw na rzecz realizacji projektów nakierowanych na rozwój tych obszarów, w skład których wchodzą przedstawiciele sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych, - wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
17.00 Powrót do hotelu
19.00 Kolacja

Dzień IV
07.00 Śniadanie
08.00 Wyjazd
20.00 Przyjazd do Kielc

Zostań partnerem KSOW, wypełnij formularz zgłoszeniowy na www.ksow.pl.