Warsztat refleksyjny
2018-02-22 12:01:44

Warsztat refleksyjny

W dniach 9 - 10.02.2018 r. w trakcie wyjazdu studyjnego odbył się warsztat refleksyjny.
Zgodnie z wytycznymi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Podręcznika Monitoringu na początku każdego roku LGD dokonuje ewaluacji wewnętrznej. Celem takiego warsztatu jest analiza osiągniętych rezultatów, zmian otoczenia oraz przewidywanie zagrożeń związanych z realizacją wskaźnikow, a przez to całej Lokalnej Strategii Rozwoju.
Rozważania przeprowadzone w trakcie warsztatów mogą być również podstawą do podejmowania decyzji o ewentualnej zmianie kierunku działań LGD. Najważniejszą częścią tego procesu są ćwiczenia analityczno-refleksyjne, których celem jest bieżąca ocena procesu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

W trakcie warsztau członkowie Zarządu, Rady Programowej, pracownicy biura oraz zaproszeni goście pochylili się nad bieżącym procesem wdrażania strategii i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR. Podczas dwudniowego warsztatu omówiono bieżący stopień realizacji LSR, a w tym wskaźników, doradztwa oraz skuteczności działań LGD z zakresu realizacji LSR. Było to pierwsze tego typu spotkanie, w którym łącznie wzięło udział 26 osób.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za owocne spotkanie i pozyskane wnioski!