2018-07-19 08:24:08

Rusza Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw - III edycja

Projekt „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – III edycja” to kontynuacja działań Stowarzyszenia Integracja i Rozwój prowadzonych w latach 2014-2017 polegających na regrantingu środków finansowych wspierających realizację oddolnych inicjatyw na terenie województwa świętokrzyskiego.
W ramach III edycji projektu, realizowane będzie zadanie publiczne ukierunkowane na wspieranie liderów lokalnych, rozwój młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zadania te będą realizowane poprzez działania doradczo-animacyjne i przyznawanie mikrograntów – dotacji do 5000,00 zł na realizację małych, lokalnych inicjatyw lub finansowanie lokalnych przedsięwzięć grup niefromalnych kwotami do 5000,00 zł na inicjatywę.

Dzięki wsparciu doradczemu zainteresowani uzyskają również informacje w zakresie realizacji i rozliczenia mikrograntów.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój w okresie V 2018 – XII 2019.
W ramach projektu przewiduje się trzy nabory wniosków:
I nabór – w okresie 20-24.08.2018 r.
II nabór – luty 2019 r.
III nabór – II kwartał 2019 r. (Nabór ten będzie organizowany wyłącznie w tych gminach lub powiatach, w których JST wyrazi gotowość partycypacji finansowej w kosztach projektu poprzez przekazanie środków samorządowych na finansowanie w 50% kosztów inicjatyw. Pozostałe 50% środków będzie zapewnione w ramach projektu).

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.fio.sir.com.pl