Przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń do VIII edycji konkursu ARCHIWUM WSPOMNIEŃ JANA PAWŁA II
2018-01-24 11:39:46

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Jan Paweł II często podkreślał swój patriotyzm i wskazywał, że wolność jest wartością, która zobowiązuje.
W związku z tym w VIII edycji konkursu zapraszamy uczestników do przedstawienia historii osób, które zainspirowane nauczaniem Papieża Polaka, wcieliły w życie obecne w nim wartości.

Konkurs dziennikarski Archiwum Wspomnień Jana Pawła prowadzony jest wspólnie przez Fundację Wspomagania Wsi i Instytut Papieża Jana Pawła II.
Przeznaczony jest dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest nagranie 12-minutowego materiału filmowego (reportaż, wywiad lub inna forma dokumentalna) o osobie, która wcieliła w życie nauczanie Papieża Polaka.
Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do Warszawy, gdzie oprócz zajęć ukierunkowanych na profil konkursu (warsztaty z profesjonalnymi dziennikarzami), wezmą udział również w atrakcjach oświatowo-kulturalnych zaplanowanych przez organizatorów.
Konkursu przebiega w dwuetapowej formule.

Więcej informacji na jego temat wraz ze szczegółowo opisanymi zasadami i harmonogramem znajdą Państwo na stronie www.wspomnieniajp2.pl

Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!