2018-06-15 12:13:31

Konferencja z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia LGD

W miniony weekend tj. 08.06.2018 r. w Świętokrzyskim Dworze w Gminie Nowa Słupia obchodziliśmy 10-lecie istnienia Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Konferencję rozpoczął Prezes Zarządu Zdzisław Zwoliński, który po przywitaniu przybyłych gości wręczył w ramach programu "Mistrz Matematyki 2018" wraz z Włodarzmi Gmin z terenu naszej lokalnej grupy działania certyfikaty jak również stypendia młodzieży uzdolnionej matematycznie. Stypendia zostały sfinansowane w części z 1% Stowarzyszenia jak również ze środków przekazanych od Gmin z obszaru lgd.
Następnie Dyrektor biura Piotr Sadłocha zrelacjonował przybyłym gościom 10 lat działalności Stowarzyszenia. Przeglądając fotografie z minionych lat, miło było widzieć nie tylko upływ czasu, ale przede wszystkim prężne działanie LGD. Te dokonania zarówno na obszarze naszego działania poprzez widoczne inwestycje, udział w licznych targach i wydarzeniach promocyjnych były możliwe dzięki zaangażowaniu członków LGD, Zarządu oraz dzięki wsparciu z Unii Europejskiej początkowo w ramach Programu LEADER, później w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Następine w dalszej kolejności konferencji Pan Zdzisław Zwoliński i Piotr Sadłocha podziękowali Zarządowi za dotychczasową współpracę. Były również podziękowania i gratulacje od przybyłych gości.

Serdecznie dziękujemy za obecność oraz złożone gratulacje wszystkim przybyłym gościom jak również Gminom i instytucjom z obszaru LGD za dotychczasową współpracę.

10-lecie LGD to nie tylko świetna okazja na podsumowenie dotychczasowej działalności Stowarzyszenia ale również spojrzenie w przyszłość i przedstawienie nowych perspektyw oraz wyzwań jakie nas jeszcze czekają.