2017-09-04 12:28:06

Podpisanie umów w ramach LGD - owskie wsparcie w biznesowym starcie

W dniu 1 września br. w siedzibie Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Białe Ługi” marszałek Adam Jarubas uczestniczył w uroczystym podpisaniu umów z uczestnikami projektu pn. „LGD - owskie wsparcie w biznesowym starcie” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu to ponad 4, 7 mln zł, a kwota dofinansowania unijnego to ponad 4, 6 mln zł. Projekt realizowany jest przez 14 Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, w tym Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Projektu jest pobudzenie przedsiębiorczości poprzez zwiększenie liczby mikroprzedsiębiorstw tworzonych przez osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo oraz osoby odchodzące z rolnictwa, na obszarze gmin województwa świętokrzyskiego objętych działalnością Lokalnych Grup Działania. Formy wsparcia przewidziane w projekcie to m. in. szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. doradztwo grupowe i indywidualne z zakresu zakładania działalności gospodarczej, wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości oraz wsparcie pomostowe.

W ramach projektu zostałonie przyznanych 10 dotacji po 21 000 zł, co łącznie daje kwotę 21 000,00 zł oraz zostanie przyznane wsparcie pomostowe w wysokości 1100 zł miesięcznie przez pierwszych 6 miesięcy działania firmy.

Życzymy aby wszystkie projekty udało się z powodzeniem zrealizować.