2017-09-27 12:42:43

Pierwsze inwestycje dzięki środkom z LSR

Dzięki środkom pozyskanym z naszej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 powstały już trzy nowoczesne i bezpieczne place zabaw w tym: plac zabaw przy Zespole Szkół w Rudkach, Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywiance oraz Zespole Szkół w Nowej Słupi.

Wnioski o przyznanie pomocy na budowę powyższych placów zabaw zostały złożone przez Gminny Klub Sportowy w Rudkach w ramach Przedsięwzięcia 1.2.1.Rozwój infrastruktury służącej społeczności lokalnej pod koniec roku 2016, a umowy podpisywane zostały już na przełomie luty - marzec 2017 r..
Koszt wybudowania placów zabaw wyniósł ok. 300 tysięcy złotych i w całości pokryty został z dotacji.

Uroczyste otwarcie wszystkich trzech placów zabaw odbyło się 2 września tego roku. Każdy został poświęcony, aby bezpiecznie służyły dzieciom.
Następnie na terenie Gminnego Klubu Sportowego w Rudkach rozpoczął się festyn pod hasłem „Pożegnanie lata”. Punktem kulminacyjnym festynu było przekazanie przez wójta Andrzeja Gąsiora oraz członka zarządu GKS Rudki Daniela Jasiaka symbolicznych kluczy do nowych placów zabaw. O tym jak potrzeba i trafiona była to inwestycja mogą świadczyć słowa najmłodszych mieszkańców gminy, którzy odbierali owe symboliczne klucze. - Spełniło się marzenie dzieci, rodziców i nauczycieli – mówili uczniowie z Pokrzywianki, którzy w humorystycznych wierszykach dali wyraz temu.

Już wkrótce kolejne artykuły o nowych inwestycjach powstałych na terenie lgd dzięki wsparciu z naszej Lokalnej Strategii Rozwoju.

hotel kielce
biuro rachunkowe kielce