2017-09-27 12:42:43

Pierwsze inwestycje dzięki środkom z LSR

Dzięki środkom pozyskanym z naszej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 powstały już trzy nowoczesne i bezpieczne place zabaw w tym: plac zabaw przy Zespole Szkół w Rudkach, Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywiance oraz Zespole Szkół w Nowej Słupi.

Wnioski o przyznanie pomocy na budowę powyższych placów zabaw zostały złożone przez Gminny Klub Sportowy w Rudkach w ramach Przedsięwzięcia 1.2.1.Rozwój infrastruktury służącej społeczności lokalnej pod koniec roku 2016, a umowy podpisywane zostały już na przełomie luty - marzec 2017 r.. 
Koszt wybudowania placów zabaw wyniósł ok. 300 tysięcy złotych i w całości pokryty został z dotacji.

Uroczyste otwarcie wszystkich trzech placów zabaw odbyło się 2 września tego roku. Każdy został poświęcony, aby bezpiecznie służyły dzieciom.
Następnie na terenie Gminnego Klubu Sportowego w Rudkach rozpoczął się festyn pod hasłem „Pożegnanie lata”. Punktem kulminacyjnym festynu było przekazanie przez wójta Andrzeja Gąsiora oraz członka zarządu GKS Rudki Daniela Jasiaka symbolicznych kluczy do nowych placów zabaw. O tym jak potrzeba i trafiona była to inwestycja mogą świadczyć słowa najmłodszych mieszkańców gminy, którzy odbierali owe symboliczne klucze. - Spełniło się marzenie dzieci, rodziców i nauczycieli – mówili uczniowie z Pokrzywianki, którzy w humorystycznych wierszykach dali wyraz temu.

Już wkrótce kolejne artykuły o nowych inwestycjach powstałych na terenie lgd dzięki wsparciu z naszej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Galeria

Darowizna na stypendia dla uzdolnionych matematycznie dzieci

Składka członkowska

Bus Turystyczny

Szkoła językowa

Facebook

Gminy LGD

GMINA BAĆKOWICE


GMINA BRODY

GMINA IWANISKA

GMINA ŁAGÓW


GMINA NOWA SŁUPIA

GMINA PAWŁÓW


GMINA WAŚNIÓW