2017-11-28 14:24:20

Konkurs Wiedzy Przyrodniczej w Sędku

Stowarzyszenie „Sami Swoi Sędek” organizuje Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Mamy tylko jedną ziemię”, w ramach projektu grantowego finansowanego ze środków pozyskanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Konkurs odbędzie się w dniu 29.11.2017r. o godzinie 10-tej w siedzibie Dziennego Domu Pobytu Otwarte Serca w Sędku. W konkursie tym wezmą udział: podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sędka i Kałkowa-Godowa, seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor w Sędku, a także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łagowie. W wydarzeniu weźmie udział ok. 100 osób.

Podczas konkursu, uczestnicy wykonają prace plastyczne i odpowiedzą na pytania związane z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi. Prace plastyczne będzie można obejrzeć w siedzibie Urzędu Gminy w Łagowie na początku grudnia. Dodatkowo, pracownicy Urzędu Gminy w Łagowie, przeprowadzą pogadankę nawiązującą do tematyki ekologii i ochrony środowiska.

Zgodnie z regulaminem, każda grupa biorąca udział w konkursie zostanie nagrodzona jedną nagrodą, a wszyscy uczestnicy otrzymają gadżety reklamowe. Po ogłoszeniu wyników i wspólnym posiłku, uczestnicy wezmą udział we wspólnej dyskotece, co z pewnością sprzyjać będzie ich wzajemnemu poznaniu i większej integracji.

Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia wiedzy lokalnej społeczności, w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

hotel kielce
biuro rachunkowe kielce