2017-10-12 12:39:14

Konkurs wiedzy o USA dla młodzieży

Fundacja Rozwoju Wsi w Warszawie we współpracy z Ambasadą Stranów Zjednoczonych w Polsce oraz ze wsparciem merytorycznym Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do 15. edycji I Know America, ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym jedną z nagród jest miesięczny wyjazd naukowy do USA.

Przedsięwzięcie trwające od października do kwietnia to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Na najlepszych czekają m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta otrzyma też nagrodę w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie).

Do wygrania jest też miesięczny wyjazd naukowy do USA w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute. Szkoła letnia dla młodzieży ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Azji Środkowej i Ameryki Południowej współorganizowana jest przez amerykańskie uniwersytety. Podobnie jak w tym roku jeden lub jedna z uczestników/uczestniczek spędzi prawie miesiąc na uniwersytecie Wake Forest University w Winston-Salem w Karolinie Północnej (szczegóły dotyczące BFTF na stronie konkursu).

Uczestnicy konkursu I Know America sprawdzają swoją wiedzę w trzech etapach. Pierwszy to test wielokrotnego wyboru, w drugim trzeba napisać esej na jeden z kilkunastu tematów. Autorzy najlepszych tekstów spotykają się w trzecim etapie, który odbywa się w Warszawie. Finaliści rozmawiają z komisją złożoną z przedstawicieli Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, Ambasady Stanów Zjednoczonych i Fundacji Wspomagania Wsi.

Więcej informacji oraz rejestracja do konkursu I Know America 2018 na stronie www.knowamerica.pl

hotel kielce
biuro rachunkowe kielce