2017-11-23 09:03:49

Góry Świętokrzyskie wczoraj, dziś, jutro

W dniach 18-19 listopada br. kilkadziesiąt osób z całej Polski wzięło udział w Konferencji Turystycznej pt. „Góry Świętokrzyskie wczoraj, dziś, jutro” zorganizowanej w Rudkach w gminie Nowa Słupia.

Organizatorem Konferencji połączonej z wizytą studyjną była Lokalna Organizacja Turystyczna Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża, która fundusze na wydarzenie pozyskała w ramach projektu grantowego ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 naszego Stowarzyszenia.

Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie właścicieli biura podróży z całego kraju, do organizowania wycieczek w nasze Góry Świętokrzyskie.

Zgromadzonych przywitał Piotr Sepioło – prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża oraz Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia, którzy wyszczególnili walory gminy i regionu. Następnie Agata Milewicz z Oddziału Świętokrzyskiego PTTK, zachęcała do korzystania z usług doświadczonych przewodników mających wiedzę o najciekawszych zakątkach regionu i ich historii.

Natomiast sam dyrektor naszego lgd Piotr Sadłocha, powiedział wprost: „Mam nadzieję, że po tym spotkaniu, a zwłaszcza po tym co zobaczycie Państwo jutro podczas objazdu po naszym regionie, przywieziecie do nas wielu turystów”. Zapewnił również, że w najbliższym sezonie turystycznym zostanie uruchomiony bezpłatny przejazd busem między największymi atrakcjami Kielecczyzny.

Wśród zaproszonych gości byli również przedsiębiorcy z regionu:

• Paweł Milewicz z Centrum Edukacyjnego Szklany Dom w Ciekotach zapraszał do gminy Masłów, w której część życia spędził Stefan Żeromski. Zachęcał do wzięcia udziału w organizowanych w gminie imprezach rangi ogólnopolskiej, jak chociażby spływ kajakowy rzeką Lubrzanką,

• Zenon Dańda, właściciel Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie prezentował walory swojego ośrodka. Zachęcał także do odwiedzenia Kraina zimą, kiedy można szusować na najdłuższej w regionie trasie narciarskiej.

W spotkaniu uczestniczył również Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, który wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości w Nowej Słupi powstanie Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, nie tylko przedstawiła największe atrakcje regionu, ale także uczyła jak sporządzić ofertę turystyczną dla potencjalnego turysty. Ostatnim prelegentem był Piotr Sepioło, dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, który jak sam zresztą przyznał dąży do tego, aby atrakcje gminy Nowa Słupia były punktem kulminacyjnym każdego turysty odwiedzającego region świętokrzyski.

Galeria

Darowizna na stypendia dla uzdolnionych matematycznie dzieci

Składka członkowska

Bus Turystyczny

Szkoła językowa

Facebook

Gminy LGD

GMINA BAĆKOWICE


GMINA BRODY

GMINA IWANISKA

GMINA ŁAGÓW


GMINA NOWA SŁUPIA

GMINA PAWŁÓW


GMINA WAŚNIÓW