2016-05-09 11:11:42

"Zielony kadr" - konkurs na film amatorski

Do dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego poniżej 18. roku życia skierowany jest Konkurs Filmów Amatorskich „Zielony Kadr".
Zgłoszenia trwają do 2 czerwca. Najbardziej pomysłowi i kreatywni operatorzy kamery otrzymają atrakcyjne nagrody.
Prace do konkursu „Zielony Kadr" w postaci filmu mogą być wykonane w dowolnej technice. Planem filmowym jest środowisko naturalne, za pomocą jego różnorodności należy ukazać problemy otaczającej nas natury oraz proponowane przez uczestnika rozwiązania. Tematem filmów konkursowych powinny być zagadnienia związane z ochroną: wody, atmosfery, powierzchni ziemi itp.
Do filmowej zabawy można zaangażować nauczycieli, kolegów i koleżanki ze szkoły, rodzinę oraz przyjaciół.

Gotowy film wraz z kartą zgłoszenia do konkursu należy przesłać pocztą do 2 czerwca na adres:

Fundacja IKS
ul. Nowosądecka 31/68
30-683 Kraków

Najlepsze filmy otrzymają nagrody rzeczowe (sprzęt, filmy oraz książki) ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i zostaną wyświetlone w specjalnym paśmie podczas Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Krakowie 19-23 czerwca 2016 roku.

Organizator przewiduje również nagrody dla placówek grup zgłaszających filmy, jak również dla opiekunów.
Ogłoszenie zwycięzców oraz przekazanie nagród nastąpi ostatniego dnia trwania festiwalu – 23 czerwca.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży.