2016-11-04 12:48:45

Stowarzyszenie przekazało środki z 1% na realizację Programu - Mistrzowie Matematyki

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej przekazało środki finansowe pochodzące z wpłat w ramach 1% za rok 2016, na stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie z terenu lgd w ramach realizacji Programu "Mistrzowie Matematyki".

Program stypendialny realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów głównie dzięki dotacji pozyskanej z Fundacji mBanku.
17 października 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia uczniom stypendiów. Podczas uroczystości Wójtowie z terenu lgd wręczyli stypendystom certyfikaty. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łagów – Zdzisław Zwoliński pogratulował stypendystom oraz ich rodzicom, którzy dumnie przybyli na tę uroczystość. Podkreślił, że wyróżnieni stypendyści dowodzą, że dzięki nieprzeciętnej pracy i talentowi można zostać dostrzeżonym. Zaznaczył przy tym, że właśnie odkrywaniu i wspieraniu wybitnie uzdolnionych “matematycznie” młodych ludzi będą służyły kolejne edycje programu stypendialnego.

Lista stypendystów:

Szkoła Podstawowa: