2016-09-15 11:10:06

Program FLEX - Wymiana uczniów - Pojedź do USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX.
Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2017/18.

O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum.
Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

• Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA
  • Miesięczne stypendium na własne wydatki
  • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku
  • Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej
  • Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce
  • Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej).

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej klasy liceum/technikum, który:

• ma polskie obywatelstwo;
  • urodził się między 01.01.2000 a 31.12.2001;
  • zna język angielski w stopniu komunikatywnym;
  • spełnia wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 3 miesiące w ciągu ostatnich 5 lat w USA

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online do 18 października 2016 r.: http://ais.americancouncils.org/flex

Program FLEX działa od 25 lat i po raz drugi będzie realizowany w Polsce. W poprzedniej edycji otrzymaliśmy ponad 1300 zgłoszeń. Po długiej rekrutacji 30 polskich uczniów otrzymało szansę wyjazdu do USA. Nasi stypendyści mieszkają w różnych stanach: od Kalifornii po Północną Karolinę, od Teksasu po Północną Dakotę. Chodzą do różnych szkół średnich, biorą udział w zawodach sportowych, udzielają się w wolontariacie. Ten rok będzie dla nich niezapomniany. Na naszym profilu FLEX Poland można śledzić ich losy. Wśród nich są również dzieci absolwentów programów wymiany rządu USA :)

Więcej informacji na Stronie www: http://americancouncils.pl/pl/programs/future-leaders-exchange/