2016-12-14 09:01:18

Inwestorzy na start

Stowarzyszenie WIOSNA, znane z projektów Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości, rusza z nową inicjatywą pod nazwą Wiosenny Inkubator Innowacji. Projekt został przygotowany z myślą o osobach najbardziej zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy oraz narażonych na stereotypizację, czyli niepełnosprawnych, osobach powyżej 50. roku życia oraz młodych bez doświadczenia zawodowego. W ramach projektu WIOSNA wspierać będzie innowacyjne pomysły, które przyczynią się do wypracowania szybszych, tańszych i bardziej efektywnych rozwiązań problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy.

Stowarzyszenie WIOSNA czeka zarówno na osoby prywatne (pracujący, bezrobotni, uczniowie i studenci, pracownicy uczelni wyższych), grupy nieformalne (uczestnicy forów internetowych, portali społecznościowych, nieformalnych zrzeszeń) oraz podmioty posiadające osobowość prawną, a więc na przykład: stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, uczelnie, podmioty rynku pracy. Wsparciem ze strony Stowarzyszenia będą m.in. granty w wysokości do 80 000 zł, specjalistyczne szkolenia, doradztwo grupowe i indywidualne, wsparcie organizacyjno-techniczne oraz materiały szkoleniowe w postaci e-learningu dla autorów najlepszych pomysłów/ Takim wsparciem zostaną objęte 32 wybrane innowacje, spośród których 4 zostaną przygotowane do wdrożenia na szeroką skalę.

Inkubator to nic innego jak przestrzeń będąca przyjaznym ekosystemem. To komfortowe miejsce sprzyjające powstawaniu innowacyjnych pomysłów. Dlatego pomoc i wsparcie, jakie Stowarzyszenie WIOSNA przygotowało w ramach projektu, będzie skrojone na miarę każdego innowatora.

Zainteresowani mogą wejść na stronę www.rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator i zapoznać się z regulaminem udziału w projekcie wraz z załącznikami, następnie wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy (I tura rekrutacji trwa od 28 listopada do 11 stycznia 2017 r.).

Wyniki naboru pojawią się na stronie.

WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI www.rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator
tel.: +48 785 788 020, +48 785 501 436
e-mail: inkubatorinnowacji@wiosna.org.pl

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA we współpracy partnerskiej z Uniwersytetem