2016-05-25 09:26:43

62 Ogółnopolski Nocny Górski Rajd Świętokrzyski

Wójt Gminy Brody serdecznie zaprasza Wszystkich Mieszkańców Gminy Brody, powiatu starachowickiego oraz okolicznych miejscowości na 62 Ogólnopolski Nocny Górski Rajd Świętokrzyski „ Brody 2016".
Patronat Honorowy nad Rajdem objęli Wójt Gminy Brody Marzena Bernat oraz Prezydent Miast Radomia Radosław Witkowski.

Celem Rajdu jest popularyzowanie turystyki oraz obchody Roku Krajoznawstwa Polskiego w PTTK, propagowanie walorów krajoznawczo – turystycznych Obszaru Chronionego Krajobrazu Rzeki Kamiennej - ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Brody- upamiętnienie 190 rocznicy śmierci Stanisława Staszica, upowszechnienie wiedzy o Radomiu i Ziemi Radomskiej oraz aktywizacja środowiska turystycznego.

Organizatorzy Rajdu:
Komisja Turystyki Pieszej i Górskiej Oddziału Miejskiego PTTK im. Księdza Jana Wiśniewskiego w Radomiu.
Klub Turystyki Pieszej „ GRAMP" OM PTTK w Radomiu.
Klub Turystyki Motorowej „WICHER" OM PTTK w Radomiu.
Klub Turystyki Rowerowej „ORKAN" OM PTTK w Radomiu.
Przy współudziale: Urzędu Miejskiego w Radomiu, Urzędu Gminy Brody oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Radomiu.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę w dniach 11-12 czerwca 2016 r.

Organizatorzy Rajdu serdecznie zapraszają chętnych na wzięcie udziału w jednej z planowanych tras: TRASA P1, TRASA P2, TRASA P3, TRASA DOWOLNA, TRASA MOTOROWA, TRASA ROWEROWA, TRASA SPECJALNA.

W rajdzie mogą uczestniczyć osoby indywidualne oraz drużyny zgłoszone przez: koła, kluby, oddziały PTTK, drużyny, hufce ZHP, szkoły, zakłady pracy itp.
Dla Mieszkańców Gminy Brody oraz pracowników Urzędu Gminy Brody promocyjna opłata za udział w Rajdzie w wysokości 15,00 zł . Uczestnicy otrzymują: -opis wybranej trasy -metalowy znaczek -potwierdzenie punktów do GOT, OTP, MOT i KOT -"cos na ząb" na mecie -puchary i nagrody w konkursach -dyplomy pamiątkowe -inne niespodzianki Rajd nie ma charakteru komercyjnego. Jest to impreza non-profit i odbywa się na zasadach samorealizacji.

Szczegóły organizacyjne Rajdu wraz z regulaminem w załącznikach do pobrania na stronie: